O masážích

Shiatsu masáž

Tato masáž je určena pro všechny, kdo chtějí předcházet nemocem a stresu, který na nás každodenně padá. Shiatsu harmonizuje celého člověka, duši i tělo. Uklidní Vás a zároveň posílí, rozproudí energii. Shiatsu pochází z Japonska a znamená „tlak palcem“. Jde o hluboce relaxační a uvolňující masáž, která se provádí jemným, ale účinným protahováním svalů, šlach a kloubů, tlakem prsty, dlaní i lokty po energetických drahách procházejících tělem. Tím se stimuluje a uvolňuje konkrétní část těla (např. krk, oblast mezi lopatkami, křížová kost atd.), ale také vnitřní orgány související s odpovídajícími energetickými drahami v masírované oblasti. Po ošetření shiatsu se budete cítit lehce, příjemně, odpočatě a nabití energií. Ošetření shiatsu se provádí na měkké podložce v pohodlném oblečení (tepláky, tričko), které si prosím doneste s sebou. V případě, že nemáte, je k dispozici erární.

Klasická masáž (rekondiční)

Je to stále oblíbený druh masáže. Provádí se na masírovacím lehátku s pomocí kvalitního přírodního oleje s různými voňavými esencemi. Ne každá masáž je stejná, záleží na osobnosti a zkušenosti maséra, co do masáže zařadí. Já se snažím o celkové pojetí člověka, takže využívám techniky ze shiatsu, reflexní terapie a sportovní masáže. Masáž působí na svaly, rozproudí energii, krevní oběh a lymfatický oběh. Využívám také 100% přírodní aroma olejíčky pro pohlazení po duši, jež je možné si vybrat podle momentálního psychického rozpoložení.

Medová detoxikační masáž

Při medové masáži působí léčivá síla medu pokožkou přímo na organismus. Prostřednictvím „pumpovacích“ pohybů rukou jsou vysávány usazeniny a toxiny z hloubi tělesných tkání. Medová masáž obnovuje přirozenou detoxikační schopnost organismu, je proto vhodná při prevenci civilizačních chorob a především pomáhá při stresu a psychickém vyčerpání. Masáž by měla trvat hodinu, tzn. tři nanesení medu (tři masáže po asi 20 min). Ale záleží na domluvě klienta s masérem během masáže. Je možné masáž zkrátit a nahradit klasickou masáží. Při detoxikaci organismu je vhodné medovou masáž opakovat aspoň dvakrát za měsíc a dodržovat pitný režim.

Uvolňující masáž krční páteře (protimigrénová)

Pod touto masáží se skrývá masáž šíje, obličeje a hlavy. Provádí se na masážním lehátku pomocí oleje. Je to velice příjemná a uvolňující masáž. Je vhodná pro všechny, kteří chtějí zahodit starosti a pocítit lehkost svého těla. Většina bolestí hlavy souvisí se zablokovanou krční páteří, a to je výsledek jednostranné zátěže, starostí, které se nám usazují v těle a špatného držení těla. Při masáži využívám prvky ze shiatsu, tzn. že masíruji s vědomím energetických drah a bodů ovlivňujících vnitřní orgány. Na hlavě se vyskytují začátky a zakončení meridiánů, proto je tato masáž osvěžující a uvolňující pro celé tělo i ducha.

Reflexní terapie

Je to jedna z nejúčinnějších metod alternativní medicíny, která využívá skutečnosti, že všechny orgány nebo části těla mají svoje reflexní místo (reflexní plošku) na chodidle. Kůže, největší orgán těla, je prostředníkem mezi vnitřním a vnějším světem. Když máme některý vnitřní orgán zatížený (zablokovanou emocí nebo špatnou životosprávou, ...), projeví se to zvýšenou citlivostí na reflexní plošce. A naopak, nevhodné dlouhodobé nošení nevhodné obuvi (úzké), deformuje prsty, a to má vliv na ramenní pletenec a krční páteř. Názorů na to, jak funguje reflexní terapie je hodně. Některé říkají, že orgány jsou s reflexními ploškami propojeny prostřednictvím meridiánů nebo přes nervy. Některé to vysvětlují tak, že se v reflexních ploškách shromažďují toxiny z nemocných orgánů a mačkáním se vypudí z těla ven, atd. Teorií je mnoho, ale podstatné je, že to funguje. Ideální je, věnovat se svým nohám každý den 10 až 15 min., kdy si promačkáme všechny reflexní body a tím stimulujeme celé tělo a nastartujeme samoléčebné schopnosti, které tělo má. Manželé Patakyovi – reflexní terapeuti, u kterých jsem absolvovala kurz, radí chodit bosky po nerovném terénu, při každé příležitosti a doporučují otužování jako výborný prostředek pro získání imunity.

Copyright © 2014 Studio Adagio | Powered by Webové a grafické studio Xlibris.cz | Design by barbaradesign.cz